Про заклад

фасад 25 ГБО

25-й гарнізонний будинок офіцерів Збройних Сил України є закладом культури, який задовольняє духовні та культурні потреби військовослуж- бовців, військовослужбовців військової служби за контрактом, учасників АТО, ветеранів військової служби, працівників ЗСУ, членів їхніх сімей та мешканців міста Житомира.

                                                                                                     Історія закладу

Наша будівля є пам’яткою історії та охороняється державою.
Споруда була збудована ще у ХIХ столітті. Вона належала дружині Кременчуцького купця 1-ої гільдії Марії Абрамівні Герман. Пізніше 14 липня 1872 року його придбало Волинське училище дівиць духовного відомства. При училищі діяла домова церква Введення в храм Пресвятої Богородиці.
В буремні роки на початку ХХ сторіччя ( в червні-липні 1919р.) у приміщенні була розміщена школа червоних командирів.

Історія нашого закладу розпочалася з 26 серпня 1944 року, коли після визволення Житомирщини від фашистської навали, в обласному центрі було сформовано Житомирський гарнізонний Будинок офіцерів – нині 25 ГБО.
В 60-ті роки було створено музей Бойової слави, одним із його засновників та першим директором був Ф.І. Ліпіс. В 1976 році постановою Колегії Міністерства культури УРСР музею було присвоєно почесне звання Народний.
У різні роки на його базі працювали народний театр, військово-наукове товариство, університет марксизму-ленінізму, вечірня та музична школи, кінопрокатний пункт та інші підрозділи, які забезпечували різноманітні заходи, що проводились в гарнізоні.

                                                                                                         Сьогодення

Сьогодні у 25-ому гарнізонному будинку офіцерів діють курсова мережа,ветеранські та громадські організації, хор ветеранів війни та праці,бібліотека, спортивний та танцювальний зали.

Перед нашим закладом стоять нелегкі завдання – доносити до сердець військовослужбовців та громадян кращі надбання світової та української культури, організовувати дозвілля військовослужбовців та членів їх сімей, вести роботу з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, зберігати пам’ять про героїчне минуле та сьогодення країни та традиції старших поколінь.